Rekonstrukce sportovního areálu ZŠ Dědina Praha 6 - Liboc

V Praze 6 byly podle našeho projektu zrekonstruovány původní dosluhující sportoviště v moderní areál s umělými povrchy, plně vyhovující pro potřeby školní i zájmové tělovýchovy.

Stavba byla realizována ve dvou etapách - v první části bylo vybudováno fotbalové hřiště s umělým trávníkem III. generace s certifikací FAČR. Okolo fotbalového hřiště byl navržen atletický ovál délky 300 m, s cílovou rovinkou délky 100 m s tartanovým povrchem a s doskočištěm pro skok daleký, což nebylo možno vytvořit bez stavby vysoce náročných opěrných zdí v délce cca 140 m a výšce cca 6 m. V  II. etapě bylo nutno vybudovat další opěrné zdi délky cca 85 m a výšky cca 4 m, aby zde mohly vyrůst dva tenisové dvorce, dva volejbalové kurty a víceúčelové hřiště pro házenou, malou kopanou, basketbal, tenis a volejbal, vše s umělým trávníkem II. generace. V budoucnu bude toto hřiště opatřeno přes zimní období polyetylénovou přetlakovou halou.

Do prostoru sportovišť se podařilo začlenit dvoupatrový moderní objekt se šatnami, občerstvením a sociálním zázemím, dále se v areálu nachází objekt pro údržbu, dětské bezúdržbové hřiště pro nejmenší, horolezecká stěna, trampolíny, hřiště na badminton a betonová monolitická tribuna pro sedící diváky se speciálními sedačkami. Po obou stranách tribuny jsou kryté střídačky pro fotbalové hřiště.

Dodavatelem stavby byla česká firma Sport-Technik Bohemia v čele s bývalým vrcholovým sportovcem, hokejistou a tenistou Milanem Vopičkou.

Stavba získala v roce 2015 v Kolíně nad Rýnem ocenění organizace ESTO (European Synthetic Turf Organisation)  - cenu Sport Award (nejlepší světová sportovní stavba roku 2015).

ESTO AWARDS 2015 ke stažení

Fotogalerie